RESULTAT mellan 08 dec och 09 dec
Luciaspelen 2012-12-08/09
Sätrahallen, Stockholm
IFK Lidingö Friidrott
Uppdaterad: 12-12-13


 
P17 30m
Försök heat 19 dec 
Martin Hansén97Huddinge AIS 4.33q
Gustav Kjell96Turebergs FK 4.33q
Giovanni Inostroza97Turebergs FK 4.43
Aleksi Pelto97Tampereen Ur.-38 4.62
Anton Roos 97Huddinge AIS 4.68
Niklas Kivipuro97Tampereen Ur.-38 4.80
Jussi Lehtonen97Tampereen Ur.-38ej start

Försök heat 29 dec 
Amadou Sussoho95Huddinge AIS 4.31u.t.
Erik Liden96IFK Lidingö 4.39q
Rashiid Jamac96Tampereen Ur.-38 4.42q
Aaro Pekkola97Tampereen Ur.-38 4.47
Erik Hermelin96IFK Lidingö 4.52
Hannes Axell97Danderyds SK 4.75
Fredrik Lundqvist 97Huddinge AIS 4.83

Försök heat 39 dec 
Gabriel Noutsos97Spårvägens FK4.41q
Joel Glantz96Huddinge AIS 4.43q
Yannick Mbella96Huddinge AIS 4.43q
Jere Syren96Tampereen Ur.-38 4.59
Jesper Arbinge97Huddinge AIS 4.66
Joona Kopakkala97Tampereen Ur.-38 4.69
Nils Jarlöv96Huddinge AIS 4.73

Försök heat 49 dec 
Anton Öhman97Huddinge AIS 4.40q
Wilmer Sternehäll98Huddinge AIS 4.51
Pontus Danforth96Huddinge AIS 4.52
Ludvig Hilenfjärd 97Huddinge AIS 4.54
Henrik Thoms96Hanvikens SK 4.62
Peter Heen97Huddinge AIS 4.63
Otto Airaksinen97Tampereen Ur.-38 4.69

Final9 dec 
Gustav Kjell96Turebergs FK 4.27
Anton Öhman97Huddinge AIS 4.36
Martin Hansén97Huddinge AIS 4.36
Rashiid Jamac96Tampereen Ur.-38 4.37
Erik Liden96IFK Lidingö 4.37
Joel Glantz96Huddinge AIS 4.38
Gabriel Noutsos97Spårvägens FK 4.43
Yannick Mbella96Huddinge AIS 4.45


P17 300m
Finalheat 18 dec 
Erik Hermelin96IFK Lidingö37.191
Jon Forss96Tampereen Ur.-3838.523
Samuli Koskinen95Tampereen Ur.-3839.265
Hannes Axell97Danderyds SK41.1911

Finalheat 28 dec 
Fredrik Lorentzon97IFK Lidingö38.724
Erik Lagerlöf97IFK Lidingö39.817
Aleksi Pelto97Tampereen Ur.-3840.628
Martin Jacobson97Tyresö FK40.729

Finalheat 38 dec 
Aaro Pekkola97Tampereen Ur.-3839.756
Erik Lundmark96Turebergs FK41.1910
Jussi Lehtonen97Tampereen Ur.-3843.5414

Finalheat 48 dec 
Aleksi Heimonen97Tampereen Ur.-3837.802
Niklas Kivipuro97Tampereen Ur.-3842.6712
Joona Kopakkala97Tampereen Ur.-3843.0813
Gabriel Noutsos97Spårvägens FKej start-


P17 600m
Finalheat 19 dec 
Jon Forss96Tampereen Ur.-381:28.97 1
Mohammed Loukili96IFK Lidingö1:30.65 3
Topi Lahtinen97Tampereen Ur.-381:31.30 4
Martin Jacobson97Tyresö FK1:32.74 5
Samuli Koskinen95Tampereen Ur.-381:34.48 7
Fredrik Lorentzon97IFK Lidingö1:35.55 8
Aleksi Heimonen97Tampereen Ur.-38ej start -

Finalheat 29 dec 
Erik Lagerlöf97IFK Lidingö1:29.772
Nils Jarlöv96Huddinge AIS1:32.886
Felix Davidsson-Berndtsson96Värmdö IF1:40.899
Erik Hermelin96IFK Lidingöej start -
Anton Roos 97Huddinge AISej start -
Fredrik Kihlblom98Huddinge AISej start -


P17 Höjdmax 5 stegs ansats
9 dec 
Fabian Delryd96Täby IS198
Henrik Thoms96Hanvikens SK196
Adam Lindhe94IFK Lidingö196
Joel Glantz96Huddinge AIS176
Fredrik Kihlblom98Huddinge AIS172
Christoffer Ekberg96IFK Lidingö172
Hannes Axell97Danderyds SK172
Anton Roos 97Huddinge AIS160
Salesi Pettersson97Spårvägens FK156
10 Peter Heen97Huddinge AIS152


P17 Längdmax 20m ansats
9 dec 
Erik Hermelin96IFK Lidingö6,11
Ludvig Hilenfjärd 97Huddinge AIS6,06
Joel Glantz96Huddinge AIS6,04
Giovanni Inostroza97Turebergs FK6,00
Henrik Thoms96Hanvikens SK5,96
Aleksi Pelto97Tampereen Ur.-385,86
Pontus Danforth96Huddinge AIS5,60   5,50
Albin Boestad97IFK Lidingö5,60   5,31
Joona Kopakkala97Tampereen Ur.-385,49
10 Anton Öhman97Huddinge AIS5,32
11 Fredrik Kihlblom98Huddinge AIS5,22
12 Fredrik Lundqvist 97Huddinge AIS5,17
13 Peter Heen97Huddinge AIS5,12
14 Otto Airaksinen97Tampereen Ur.-384,82


P15 60m
Försök heat 18 dec 
Yonathan Helsing98Sundsvalls FI 7.64q
Julius Larsen Brolin98Täby IS 7.94q
Emil Thedeen 98Bromma IF 8.07q
Simon Nilsson98Hässelby SK 8.14q
Erik Lindfors98IFK Lidingö 8.23
Jesper Rilegård98Täby IS 8.30
Axel Abrahamsson 98Bromma IF 8.38

Försök heat 28 dec 
Daniel Persson98Bromma IF 7.61q
Gustaf Löwenhav98Spårvägens FK 7.87q
Anton Cigéhn98Täby IS 7.89q
Tobias Månsson98IFK Lidingö 7.96q
Leo Korpi98Spårvägens FK 8.22
Axel Erlandsson98Hässelby SK 8.98
Viktor Wahlén Diederichsen98Spårvägens FKej start

Final8 dec 
Yonathan Helsing98Sundsvalls FI 7.47
Daniel Persson98Bromma IF 7.56
Gustaf Löwenhav98Spårvägens FK 7.74
Anton Cigéhn98Täby IS 7.92
Julius Larsen Brolin98Täby IS 8.03
Emil Thedeen 98Bromma IF 8.11
Tobias Månsson98IFK Lidingöej start
Simon Nilsson98Hässelby SKej start


P15 1000m
Final9 dec 
Simon Sundström98IFK Lidingö2:45.26
Christoffer Ahl98Hammarby IF2:51.06
Adel Araya98Mälarhöjdens IK2:59.40
Marcus Häggh98Enhörna IF3:05.94
Jesper Nyman98Hanvikens SK3:26.76
Johan Wiberg98Spårvägens FK3:40.07
Gabriel Rosshagen98Täby ISej start


P15 Häck 60m84 cm
Final9 dec 
Kevin Duvert98Hellas FK 8.96
Johan Bengtsson98Täby IS 9.38
Anton Cigéhn98Täby IS 9.63
Jesper Rilegård98Täby IS 9.70
Timothy Olsson98Hammarby IF 9.75
Viktor Wahlén Diederichsen98Spårvägens FK 9.98


P15 Längd
8 dec 
Kevin Duvert98Hellas FK5,65
Anton Cigéhn98Täby IS5,47
Jesper Rilegård98Täby IS5,41
Viktor Wahlén Diederichsen98Spårvägens FK5,16
Gustaf Löwenhav98Spårvägens FK5,12
Viktor Öström98Hässelby SK4,90
Alexander Strid98Hässelby SK4,82
Leo Korpi98Spårvägens FK4,76
Axel Erlandsson98Hässelby SK4,53


P15 Kula4.0 kg
9 dec 
Patrik Lindstedt99Hässelby SK13,94
Edvin Larsson98Eskilstuna FI13,46
Johan Bengtsson98Täby IS11,67
Jesper Rilegård98Täby IS11,19
Anton Cigéhn98Täby IS10,45


P14 60m
Final9 dec 
Carl Glas99Bromma IF 7.90
Johan Sjölander99Täby IS 8.07
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK 8.39
Filip Hedlund99Hellas FK 8.39
Joel Söder99Spårvägens FK 8.67
Gustaf Backman99Spårvägens FK 8.71
Leonard Lind99Mälarhöjdens IK 8.80
Bosco Leung99Hässelby SK 9.09


P14 1000m
Final8 dec 
Manu Lahtinen99Tampereen Ur.-38 3:01.01
Tommy Nylander-Leslie99IFK Tumba 3:10.03
Anton Ledell99Huddinge AIS 3:17.67
Henry Jacobson99Tyresö FK 3:19.68
Rasmus Odden99Hellas FK 3:23.94
Jonathan Lund99Hammarby IF 3:42.26
Hampus Carlens99IFK Lidingöej start


P14 Häck 60m84 cm
Final9 dec 
Axel Kullin99Täby IS 9.60
Jonas Renz99IK Norrköping FI10.04
William Nehls99Hammarby IF10.78
Tobias Hammarqvist99Österhaninge IF11.44
Thomas Rydh-Sternbeck99Österhaninge IFej start


P14 Höjd
8 dec 
Jonas Renz99IK Norrköping FI165
Anton Ledell99Huddinge AIS156
Hampus Carlens99IFK Lidingö152
Linus Odden99Hellas FK148
Axel Kullin99Täby IS148
Max Volny99Mälarhöjdens IK148
Leonard Lind99Mälarhöjdens IK144
William Nehls99Hammarby IF140
Tobias Hammarqvist99Österhaninge IF136
Rasmus Odden99Hellas FK136
11 Samuel Bäckelin99Mälarhöjdens IK136
12 Anton Alexis Hallgren99Hammarby IF132


P14 Längd
8 dec 
Johan Sjölander99Täby IS5,49
Axel Kullin99Täby IS5,16
Jonas Renz99IK Norrköping FI5,10
Thomas Rydh-Sternbeck99Österhaninge IF4,85
Carl Glas99Bromma IF4,70
Gustaf Backman99Spårvägens FK4,66
Filip Hedlund99Hellas FK4,53
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK4,45
Lucas Pelz99Huddinge AIS4,31
10 Max Volny99Mälarhöjdens IK4,23
11 Samuel Bäckelin99Mälarhöjdens IK4,22
12 Bosco Leung99Hässelby SK4,12
13 William Nehls99Hammarby IF4,08
14 Tobias Hammarqvist99Österhaninge IF4,00
15 Rasmus Odden99Hellas FK3,96
16 Emil Tollaksen99Hellas FK3,94
17 Linus Odden99Hellas FK3,79
18 Anton Alexis Hallgren99Hammarby IF3,58


P14 Kula4.0 kg
9 dec 
Patrik Lindstedt99Hässelby SK13,01
Manoo Bhatt99Täby IS10,10
Noa Jonsson99Hässelby SK9,24
Thomas Rydh-Sternbeck99Österhaninge IF8,58
Jacob Krumlinde99IFK Lidingö8,32
Anton Alexis Hallgren99Hammarby IF8,04
Jonas Renz99IK Norrköping FI7,79
Oscar Gunarsson99Tyresö FK7,78
Emil Tollaksen99Hellas FK6,68
10 Jacob Källman99Mälarhöjdens IK6,06


P13 60m
Försök heat 18 dec 
Georg Melchert00Huddinge AIS 8.60q
Philip Ludwigs00Danderyds SK 8.64q
Albin Andersson00IFK Lidingö 8.77q
Hugo Holmin00Bromma IF 9.04
Mikael Lundquist00Huddinge AIS 9.19
Elliot Cigéhn00Täby IS 9.55
Carl Levinson00Täby IS 9.62

Försök heat 28 dec 
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö 8.16q
Filip Nyström00Turebergs FK 8.90q
Timmy Karlsson00Ösmo FK 8.93q
William Hagman00Huddinge AIS 9.38
Rasmus Jönsson00IFK Lidingö 9.54
Eric Isevik00Hässelby SK 9.62
Erik Höller00IFK Lidingö10.39

Försök heat 38 dec 
Felix Prins00IF Linnéa 8.47q
Philip Stömne00Valbo AIF 8.57q
Arvid Gussarsson00Hammarby IF 9.12
Filip Söderberg00Bromma IF 9.58
Oskar Nordström00IFK Lidingö 9.80
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK10.05
Oskar Bergek00Bromma IF10.15

Final8 dec 
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö 8.13
Philip Ludwigs00Danderyds SK 8.40
Georg Melchert00Huddinge AIS 8.47
Felix Prins00IF Linnéa 8.54
Philip Stömne00Valbo AIF 8.57
Albin Andersson00IFK Lidingö 8.76
Filip Nyström00Turebergs FK 8.78
Timmy Karlsson00Ösmo FK 8.97


P13 800m
Final9 dec 
Johan Björck00IFK Stocksund 2:17.46
Isak Lefvert00Mälarhöjdens IK 2:23.02
Max Billgert00Täby IS 2:27.03
Xander Friberger00Mälarhöjdens IK 2:39.17
Gustaf Lagerbielke00IFK Stocksund 2:41.57
Linus Näslund00Enhörna IF 2:43.37
Rasmus Jönsson00IFK Lidingö 2:47.29
Carl Levinson00Täby IS 2:49.39
Axel Gårdnäs00Hässelby SK 2:49.63
10 Filip Söderberg00Bromma IF 3:01.27
11 Oskar Bergek00Bromma IF 3:01.90
Philip Stömne00Valbo AIFej start

Final9 dec 


P13 Häck 60m76 cm
Finalheat 19 dec 
Philip Stömne00Valbo AIF10.011
Albin Andersson00IFK Lidingö11.113
Timmy Karlsson00Ösmo FK11.435
Max Billgert00Täby IS11.466
Axel Gårdnäs00Hässelby SK12.738

Finalheat 29 dec 
Felix Prins00IF Linnéa10.532
Filip Nyström00Turebergs FK11.294
Filip Söderberg00Bromma IF12.717
Simon Thor00IFK Märstaej start-


P13 Höjd
8 dec 
Leo Bergström00Täby IS160
Simon Thor00IFK Märsta152
Johan Björck00IFK Stocksund140
Timmy Karlsson00Ösmo FK140
Gustaf Lagerbielke00IFK Stocksund136
Filip Nyström00Turebergs FK136
Albin Andersson00IFK Lidingö136
Alexander Nyman00Hanvikens SK132
Filip Söderberg00Bromma IF128
10 Pontus Olofsson00Mälarhöjdens IK128
11 Rasmus Jönsson00IFK Lidingö123
Oskar Nordström00IFK Lidingö
Philip Ludwigs00Danderyds SK


P13 Längdzon
8 dec 
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö5,33
Philip Stömne00Valbo AIF5,10
Timmy Karlsson00Ösmo FK4,67
Albin Andersson00IFK Lidingö4,66
Lukas Björninger00Turebergs FK4,60
Alexander Nyman00Hanvikens SK4,47
Filip Nyström00Turebergs FK4,42
Lukas Mattsson00Huddinge AIS4,30
Filip Söderberg00Bromma IF4,06
10 Elliot Cigéhn00Täby IS4,03
10 Carl Levinson00Täby IS4,03
12 William Hagman00Huddinge AIS3,91
13 Erik Höller00IFK Lidingö3,50
14 Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK3,47
15 Oskar Bergek00Bromma IF3,43
16 Eric Isevik00Hässelby SK3,39
17 Victor Mukherji00Täby IS3,24


P13 Kula3.0 kg
9 dec 
Simon Thor00IFK Märsta11,57
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö9,29
Sebastian Löschner00Huddinge AIS8,85
Fabian Widlund00Hässelby SK8,25   8,25
Felix Prins00IF Linnéa8,25   7,98
Oskar Lundqvist00Hässelby SK7,99
Max Billgert00Täby IS7,85
Philip Stömne00Valbo AIF7,84
Elliot Cigéhn00Täby IS7,62
10 Jacob Persson00Bromma IF7,30
11 Kristian Maandi00Åkersberga SK6,17


P12 60m
Försök heat 18 dec 
Simon Martinsson01Österhaninge IF 9.08q
Edvin Habermann01Österhaninge IF 9.28
Theodor Duvert01IFK Märsta 9.47
Emil Lavett01Hammarby IF 9.75
Elis Librand01Mälarhöjdens IK 9.75
Theodor Drougge01Spårvägens FK10.03
Enzo Fors01Hanvikens SK10.37

Försök heat 28 dec 
Paul Förnestig01Hammarby IF 8.80q
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK 9.23
Oscar Glas01Bromma IF 9.36
Max Bechtel01Hässelby SK 9.41
Jakob Ekholm01Täby IS 9.70
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF 9.77
Charles Krylander01Bromma IF10.72

Försök heat 38 dec 
Albin Wägmark01Mälarhöjdens IK 8.63q
Joel Käck01Hammarby IF 9.18q
Sven Dahlman01IFK Lidingö 9.21q
Marcus Dahl01IFK Lidingö 9.37
Hannes Johansson Skaarud01Hammarby IF 9.43
Kasper Axell01Danderyds SK 9.71
Mehrab Sadeghi01Mälarhöjdens IK10.05

Försök heat 48 dec 
Lukas Olsson01Upsala IF 9.24
Markus Lantto01Bromma IF 9.44
Victor Emanuelsson01Turebergs FK 9.50
Felix Wallin01IFK Märsta 9.69
Oskar Karlberg01Österhaninge IF10.18
Mikael Lindman01Bromma IF10.51

Försök heat 58 dec 
Pelle Larsson01Hellas FK 8.69q
Elias Sahlin01IFK Lidingö 9.04q
William Runebjörk01Mälarhöjdens IK 9.37
Herman Helsing01Hammarby IF 9.42
Theo Scharp-Brilly01IFK Lidingö 9.48
Johannes Lilius01Huddinge AIS 9.55
Leon Johansson01Hammarby IF 9.56

Försök heat 68 dec 
Imran Lernebo01Mälarhöjdens IK 8.80q
Oskar Nordlund01Täby IS 9.46
Marcus Hagerud01Mälarhöjdens IK 9.50
Arvid Engström01Danderyds SK 9.50
Patrik Hellborg01Österhaninge IF 9.83
Axel Glavare Karlsson01Täby IS 9.83
Elias Johansson01Mälarhöjdens IK10.04

Försök heat 78 dec 
Arvid Askensjö01IFK Lidingö 9.32
Filip Lindeberg01IFK Lidingö 9.75
William Eriksson01IFK Lidingö10.20
Jacob Klinth01IFK Lidingö10.28

Final8 dec 
Albin Wägmark01Mälarhöjdens IK 8.57
Pelle Larsson01Hellas FK 8.58
Paul Förnestig01Hammarby IF 8.72
Imran Lernebo01Mälarhöjdens IK 8.72
Simon Martinsson01Österhaninge IF 9.06
Elias Sahlin01IFK Lidingö 9.18
Joel Käck01Hammarby IF 9.26
Sven Dahlman01IFK Lidingö 9.40


P12 800m
Finalheat 19 dec 
Albert Nygren01Upsala IF2:23.391
Andreas Carlsson01Väsby IK2:26.212
Simon Martinsson01Österhaninge IF2:30.043
Johannes Lilius01Huddinge AIS2:42.954
Elias Vlachos01Mälarhöjdens IK2:46.627
Felix Wallin01IFK Märsta2:48.818
Karl Källman02Hässelby SK3:09.4315
Kasper With01Spårvägens FK3:16.8216
Simon Frisk01Värmdö IFej start
Joel Käck01Hammarby IFej start
Arvid Engström01Danderyds SKej start
Maximilian Sjödin Johansson02Bromma IFej start

Finalheat 29 dec 
Max Bechtel01Hässelby SK2:43.425
Jacob Klinth01IFK Lidingö2:45.686
Axel Glavare Karlsson01Täby IS2:48.979
Patrik Hellborg01Österhaninge IF2:59.1310
Joar Tunander Cedrenius01IFK Lidingö2:59.5911
Harald Scherr01IFK Lidingö3:03.17
Mikael Lindman01Bromma IF3:04.8113
Theodor Drougge01Spårvägens FK3:04.8114
Paul Förnestig01Hammarby IFej start
Sebastian Witt02Bromma IFej start


P12 Häck 60m76 cm
Finalheat 19 dec 
Henrik Renz01IK Norrköping FI10.991
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK11.273
Arvid Askensjö01IFK Lidingö11.475
Sven Dahlman01IFK Lidingö12.8212
Ludvig Gileborn01Hässelby SK12.9713
Marcus Hagerud01Mälarhöjdens IKej start-

Finalheat 29 dec 
Simon Martinsson01Österhaninge IF11.062
Carl af Forselles01Hellas FK11.284
Victor Emanuelsson01Turebergs FK11.837
Paul Förnestig01Hammarby IF13.3114
Jakob Bengtsson01Täby IS13.7016
Elias Johansson01Mälarhöjdens IKej start-
Charles Krylander01Bromma IFej start-

Finalheat 39 dec 
Theodor Duvert01IFK Märsta11.596
Kasper Axell01Danderyds SK12.498
Jakob Ekholm01Täby IS12.589
Max Arkad01Turebergs FK12.6510
Max Bechtel01Hässelby SK12.7811
Johannes Lilius01Huddinge AIS13.6215
Johannes Josefsson01Åkersberga SK19.7117


P12 Höjd
8 dec 
Carl af Forselles01Hellas FK152
Pelle Larsson01Hellas FK148
Simon Martinsson01Österhaninge IF140
Henrik Renz01IK Norrköping FI136
Arvid Engström01Danderyds SK132
Hannes Johansson Skaarud01Hammarby IF132
Jakob Ekholm01Täby IS132
Max Bechtel01Hässelby SK128
Theodor Duvert01IFK Märsta128
10 Kasper Axell01Danderyds SK123
10 Joel Käck01Hammarby IF123
12 Axel Glavare Karlsson01Täby IS123
13 Enzo Fors01Hanvikens SK123
14 Oskar Nordlund01Täby IS123
15 Sven Dahlman01IFK Lidingö118
15 Max Arkad01Turebergs FK118
17 Victor Emanuelsson01Turebergs FK118
17 Arthur Abrahamsson 01Bromma IF118
19 Emil Lavett01Hammarby IF118
19 Mehrab Sadeghi01Mälarhöjdens IK118
21 Petter Sandkvist01Hammarby IF113
21 Mikael Lindman01Bromma IF113
23 Paul Förnestig01Hammarby IF113
Elis Librand01Mälarhöjdens IK


P12 Längdzon
8 dec 
Albin Wägmark01Mälarhöjdens IK4,82
Imran Lernebo01Mälarhöjdens IK4,70
Henrik Renz01IK Norrköping FI4,68
Simon Martinsson01Österhaninge IF4,62
Pelle Larsson01Hellas FK4,56
Arvid Askensjö01IFK Lidingö4,40
Lukas Olsson01Upsala IF4,22
Carl af Forselles01Hellas FK4,17
Theo Scharp-Brilly01IFK Lidingö4,11
10 Kasper Axell01Danderyds SK4,06
11 Jakob Ekholm01Täby IS4,04
12 Theodor Duvert01IFK Märsta4,02
13 Emil Lavett01Hammarby IF3,98
14 Hannes Johansson Skaarud01Hammarby IF3,97   3,92
15 Max Arkad01Turebergs FK3,97   3,82
16 Edvin Habermann01Österhaninge IF3,95
17 Elis Librand01Mälarhöjdens IK3,93
18 Johannes Lilius01Huddinge AIS3,92
19 Victor Emanuelsson01Turebergs FK3,90
20 Joel Käck01Hammarby IF3,89
21 Arthur Abrahamsson 01Bromma IF3,83
22 Theodor Drougge01Spårvägens FK3,81   3,79
23 Mehrab Sadeghi01Mälarhöjdens IK3,81   3,77
24 Felix Wallin01IFK Märsta3,78
25 William Runebjörk01Mälarhöjdens IK3,73
26 Oscar Glas01Bromma IF3,70
27 Axel Glavare Karlsson01Täby IS3,68
28 Sven Dahlman01IFK Lidingö3,67
29 Markus Lantto01Bromma IF3,63
30 Leon Johansson01Hammarby IF3,62
31 Enzo Fors01Hanvikens SK3,48
32 Charles Krylander01Bromma IF3,45
33 Jacob Klinth01IFK Lidingö3,42
34 Oskar Karlberg01Österhaninge IF3,37
35 William Eriksson01IFK Lidingö3,22
36 Jesper Lindström01Mälarhöjdens IK3,12
36 Mikael Lindman01Bromma IF3,12
38 Oskar Nordlund01Täby IS2,54


P12 Kula3.0 kg
9 dec 
Jakob Ekholm01Täby IS7,71
Max Bergqvist02Mälarhöjdens IK7,61
Markus Lantto01Bromma IF7,23
Johannes Lilius01Huddinge AIS7,19
Theodor Duvert01IFK Märsta7,10
Marcus Hagerud01Mälarhöjdens IK6,70
Mikael Lindman01Bromma IF6,53
Gabriel Jergander01Ösmo FK6,43
Henrik Renz01IK Norrköping FI6,33
10 Arthur Abrahamsson 01Bromma IF6,27
11 Charles Krylander01Bromma IF6,19
12 Axel Glavare Karlsson01Täby IS5,94
13 Kasper Axell01Danderyds SK5,93
14 Johannes Josefsson01Åkersberga SK5,80
15 Sven Dahlman01IFK Lidingö5,10
16 Kasper With01Spårvägens FK4,34


P11 60m
Försök heat 18 dec 
Oskar Edlund02Täby IS 8.99q
Jonathan Westerberg02IFK Lidingö 9.19q
Melker Gussarsson02Hammarby IF 9.64
Jonathan Johansson02IFK Lidingö 9.94
Leo Gillberg02IFK Lidingö10.11
Kalle Sjöberg02Mälarhöjdens IK10.18
Simon Jansson02Österhaninge IFej start

Försök heat 28 dec 
Elias Engberg02Vallentuna FK 9.46q
Måns Boshuis02IFK Lidingö 9.51q
Viktor Byström02Spårvägens FK 9.53q
Hugo Ameln02Mälarhöjdens IK 9.90
Gustav Wigenfors02Österhaninge IF10.46
Johannes Flodin02Österhaninge IFej start
Sebastian Witt02Bromma IFej start

Försök heat 38 dec 
Edvin Jernhall02Täby IS 9.41q
Hugo Olsson02Turebergs FK 9.87
Tor Sunnerdahl02IFK Lidingö 9.95
Lukas Werner02IFK Lidingö10.02
Maximilian Sjödin Johansson02Bromma IF10.16
Viktor Andeberg02Österhaninge IF10.75
Edvard Hansson02Hässelby SKej start

Försök heat 48 dec 
Ludvig All02Täby IS 9.19q
Max Malmsten02IFK Lidingö 9.37q
Aivis Berzins02Österhaninge IF10.61
Gustav Engström02Hanvikens SK11.15
Max Samuelsson02Värmdö IF11.50
Elias Lundqvist02Hellas FK11.70
Emil Gullans02Österhaninge IFej start

Final8 dec 
Oskar Edlund02Täby IS 9.05
Jonathan Westerberg02IFK Lidingö 9.15
Ludvig All02Täby IS 9.23
Edvin Jernhall02Täby IS 9.42
Max Malmsten02IFK Lidingö 9.46
Elias Engberg02Vallentuna FK 9.53
Måns Boshuis02IFK Lidingö 9.56
Viktor Byström02Spårvägens FKej start


P11 Höjd
8 dec 
Oskar Edlund02Täby IS145
Liam Hermansson02Huddinge AIS132
Ludvig All02Täby IS123
David Morawski02IFK Lidingö123
Lukas Werner02IFK Lidingö118
Max Samuelsson02Värmdö IF113
Max Malmsten02IFK Lidingö113
Viktor Byström02Spårvägens FK113
Aivis Berzins02Österhaninge IF113
10 Måns Boshuis02IFK Lidingö108
11 Gustav Engström02Hanvikens SK103


P11 Längdzon
8 dec 
Oskar Edlund02Täby IS4,57
Jonathan Westerberg02IFK Lidingö4,43
Ludvig All02Täby IS4,06
Max Malmsten02IFK Lidingö3,98
Viktor Byström02Spårvägens FK3,96
Hugo Olsson02Turebergs FK3,83
Måns Boshuis02IFK Lidingö3,82
David Morawski02IFK Lidingö3,77
Melker Gussarsson02Hammarby IF3,74
10 Lukas Werner02IFK Lidingö3,73
11 Liam Hermansson02Huddinge AIS3,70
12 Jonathan Johansson02IFK Lidingö3,59
13 Tor Sunnerdahl02IFK Lidingö3,58
14 Elias Engberg02Vallentuna FK3,51
15 Edvin Jernhall02Täby IS3,48
16 Aivis Berzins02Österhaninge IF3,42
17 Hugo Ameln02Mälarhöjdens IK3,30
18 Gustav Engström02Hanvikens SK3,27
19 Leo Gillberg02IFK Lidingö3,26
20 Max Samuelsson02Värmdö IF3,23
21 Gustav Wigenfors02Österhaninge IF3,07
22 Sebastian Witt02Bromma IF3,06
23 Maximilian Sjödin Johansson02Bromma IF3,02
24 Viktor Andeberg02Österhaninge IF2,95
25 Elias Lundqvist02Hellas FK2,52


P10 60m
Försök heat 18 dec 
Vidar Engström03Danderyds SK 9.62q
Calle Norrman03IFK Lidingö 9.75q
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS10.17q
Alfred Lindh03IFK Lidingö10.28
Samuel Svärdh 03Huddinge AIS10.70
Hjalmar Levander03Hellas FK11.61

Försök heat 28 dec 
Viktor Wall03Hanvikens SK 9.40q
Julius Geiryd03Huddinge AIS10.16q
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK10.32
Jakob Jönsson03IFK Lidingö10.59
Elliot Duvert03IFK Märsta10.65
Sebastian Ljungberg03IFK Lidingö10.90
Noel Henriksson03Tyresö FK11.29

Försök heat 38 dec 
Noel Tavares Jansen03IF Linnéa 9.92q
David Hermelin04IFK Lidingö10.17q
Niklas Wall03Hanvikens SK10.24q
Elias Belfrage03IFK Lidingö10.36
Melker Carlens04IFK Lidingö10.91
Joel Bergman04Hellas FK11.00

Försök heat 48 dec 
Oliver Bergström03Hellas FK10.45
Omar-Emanuel Rehnström Sanneh 03Huddinge AIS10.50
Elton Pedersen 03Huddinge AIS10.88
Gustavs Cerps04Hellas FK11.64

Final8 dec 
Viktor Wall03Hanvikens SK 9.51
Vidar Engström03Danderyds SK 9.56
Calle Norrman03IFK Lidingö 9.60
Noel Tavares Jansen03IF Linnéa 9.70
Niklas Wall03Hanvikens SK10.27
Julius Geiryd03Huddinge AIS10.29
David Hermelin04IFK Lidingö10.30
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS10.32


P10 Höjd
8 dec 
Elliot Duvert03IFK Märsta129
Viktor Wall03Hanvikens SK118
Vidar Engström03Danderyds SK118
Julius Geiryd03Huddinge AIS118
Sebastian Ljungberg03IFK Lidingö113
Niklas Wall03Hanvikens SK103
Teodor Dahl03Huddinge AIS98
Omar-Emanuel Rehnström Sanneh 03Huddinge AIS98
10 Sixten Öqvist Deutgen03IF Linnéa98
11 Jakob Jönsson03IFK Lidingö98
12 Melker Carlens04IFK Lidingö93
13 David Hermelin04IFK Lidingö93
14 Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS1


P10 Längdzon
8 dec 
Elliot Duvert03IFK Märsta3,70
Vidar Engström03Danderyds SK3,60
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS3,56
Niklas Wall03Hanvikens SK3,48
Viktor Wall03Hanvikens SK3,39
Elias Belfrage03IFK Lidingö3,36
Calle Norrman03IFK Lidingö3,34
David Hermelin04IFK Lidingö3,31
Samuel Svärdh 03Huddinge AIS3,26
10 Jakob Jönsson03IFK Lidingö3,20
11 Teodor Dahl03Huddinge AIS3,19   3,15
12 Sixten Öqvist Deutgen03IF Linnéa3,19   3,01
13 Alfred Lindh03IFK Lidingö3,10
14 Gustavs Cerps04Hellas FK3,04
15 Omar-Emanuel Rehnström Sanneh 03Huddinge AIS3,00
16 Elton Pedersen 03Huddinge AIS2,84


F17 30m
Försök heat 19 dec 
Matilda Lindberg97Huddinge AIS 4.88q
Amanda Bjersér98IFK Lidingö 4.93q
Matilda Grundström 97Huddinge AIS 4.93q
Emilia Stenström 97Huddinge AIS 5.17
Emilia Joensuu96Tampereen Ur.-38 5.20
Birgitta Ots96Tampereen Ur.-38 5.25
Charlott Danko97Hanvikens SK 5.31
Rebecka Hallerth96Hellas FKDQ tjuvstart

Försök heat 29 dec 
Amanda Lindh96Huddinge AIS 4.71q
Peppi Salminen97Tampereen Ur.-38 4.86q
Olivia Björklund97Huddinge AIS 4.92q
Ellinor Persson96Täby IS 4.98q
Ebba Karlsson97Huddinge AIS 4.99q
Frida Carlsson96Hanvikens SK 5.04
Julia Linnus97Tampereen Ur.-38 5.13

Final9 dec 
Amanda Lindh96Huddinge AIS 4.68
Peppi Salminen97Tampereen Ur.-38 4.81
Ellinor Persson96Täby IS 4.89
Ebba Karlsson97Huddinge AIS 4.90
Amanda Bjersér98IFK Lidingö 4.91
Matilda Grundström 97Huddinge AIS 4.91
Matilda Lindberg97Huddinge AIS 4.92
Olivia Björklund97Huddinge AIS 4.95


F17 300m
Finalheat 18 dec 
Nicole Sörensen96Falu IK45.391
Peppi Salminen97Tampereen Ur.-3845.763
Felicia Lindberg97Hammarby IF45.945
Hedvig Palmblad Söderhielm97Täby IS48.156

Finalheat 28 dec 
Marika Nilsonne96IFK Lidingö45.482
Melissa Virtanen96Tampereen Ur.-3845.934
Andrea Mattsson96IFK Lidingö49.517
Linnea Sundman96Danderyds SK52.068


F17 600m
Final9 dec 
Nicole Sörensen96Falu IK 1:42.27
Hanna Bergström97Huddinge AIS 1:50.46
Emilia Stenström 97Huddinge AIS 1:59.00
Juliette Maussier98Huddinge AIS 1:59.86
Melissa Virtanen96Tampereen Ur.-38 2:02.62
Birgitta Ots96Tampereen Ur.-38 2:03.89
Michelle Zackrisson97Huddinge AISbröt


F17 Höjdmax 5 stegs ansats
9 dec 
Emilia Stenström 97Huddinge AIS156
Ellinor Persson96Täby IS148
Marion Sackey Mensah98Huddinge AIS143
Olivia Björklund97Huddinge AIS143


F17 Längdmax 20m ansats
9 dec 
Matilda Grundström 97Huddinge AIS5,15
Ellinor Persson96Täby IS5,01
Matilda Gunnarsson 96Huddinge AIS4,85
Olivia Björklund97Huddinge AIS4,79
Emilia Stenström 97Huddinge AIS4,75
Emilia Joensuu96Tampereen Ur.-384,67
Frida Carlsson96Hanvikens SK4,66
Julia Linnus97Tampereen Ur.-384,64
Ebba Karlsson97Huddinge AIS4,49
10 Charlott Danko97Hanvikens SK4,35
11 Linnea Sundman96Danderyds SK3,63


F15 60m
Försök heat 19 dec 
Emelie Hammarström98Falu IK 8.30q
Helena Kolte98Täby IS 8.48q
Amanda Bjersér98IFK Lidingö 8.58q
Hanna Gutemar-Rilegård98Täby IS 8.78q
Johanna Norberg98Täby IS 8.81q
Johanna Klättborg98Spårvägens FK 8.98
Josefine Dahlbäck98Täby IS 9.12
Johanna Sundström98Täby IS 9.22

Försök heat 29 dec 
Levina Ahlgren98Upsala IF 8.34q
Maria Södergren98Täby IS 8.84
My Samuelsson98Hammarby IF 8.88
Feruz Solomon98IFK Lidingö 8.96
Hannah Orzechowski98Spårvägens FK 9.13
Inka Ylinen98Tampereen Ur.-38 9.19
Moa Korkman Westling98Hammarby IF 9.21
Sofia Airasmaa98Tampereen Ur.-38 9.77

Försök heat 39 dec 
Lotta Muurimäki98Tampereen Ur.-38 8.50q
Bianca Salming98Täby IS 8.60q
Therese Hermelin98IFK Lidingö 8.87
Sofie Persson98Hässelby SK 8.89
Linda Schalling98Täby IS 8.96
Mathilda Sjöberg98Täby IS 9.35
Matilda Olsson98Spårvägens FKej start

Final9 dec 
Emelie Hammarström98Falu IK 8.31
Levina Ahlgren98Upsala IF 8.39
Lotta Muurimäki98Tampereen Ur.-38 8.49
Helena Kolte98Täby IS 8.57
Bianca Salming98Täby IS 8.64
Hanna Gutemar-Rilegård98Täby IS 8.73
Johanna Norberg98Täby IS 8.80
Amanda Bjersér98IFK Lidingöej start


F15 1000m
Final9 dec 
Amanda Cleréus98Mälarhöjdens IK 3:29.73
Therese Hermelin98IFK Lidingö 3:30.48
Jessica Nylader-Leslie98IFK Tumba 3:32.28
Feruz Solomon98IFK Lidingö 3:33.93
Hanna Jonsson98Spårvägens FK 3:48.27
Ida Hamrin98Åkersberga SK 3:48.27


F15 Häck 60m76 cm
Finalheat 18 dec 
Mathilda Eriksson98IFK Tumba 9.041
Emelie Hammarström98Falu IK 9.312
Helena Kolte98Täby IS 9.373
Tove Olsson98IFK Tumba 9.554
Bianca Salming98Täby IS 9.595

Finalheat 28 dec 
Maria Södergren98Täby IS10.036
Lovisa Linde98Täby IS10.057
Linda Schalling98Täby IS10.438
Josefine Dahlbäck98Täby IS10.569
Victoria Renée98Spårvägens FK12.5410


F15 Höjd
9 dec 
Bianca Salming98Täby IS165
Josefine Dahlbäck98Täby IS148
Helena Kolte98Täby IS148
My Samuelsson98Hammarby IF143
Maria Södergren98Täby IS143
Hanna Gutemar-Rilegård98Täby IS138


F15 Längd
9 dec 
Mathilda Eriksson98IFK Tumba5,16
Levina Ahlgren98Upsala IF5,00   4,88
Emelie Hammarström98Falu IK5,00   4,79
My Samuelsson98Hammarby IF4,88
Sofie Persson98Hässelby SK4,70
Helena Kolte98Täby IS4,65
Tove Olsson98IFK Tumba4,63
Johanna Norberg98Täby IS4,58
Maria Södergren98Täby IS4,49   4,48
10 Johanna Klättborg98Spårvägens FK4,49   4,38
11 Hannah Orzechowski98Spårvägens FK4,41
12 Johanna Andersson98Turebergs FK4,32
13 Johanna Sundström98Täby IS4,15
14 Linda Schalling98Täby IS4,14
15 Josefine Dahlbäck98Täby IS4,11
16 Mathilda Sjöberg98Täby IS3,95
17 Feruz Solomon98IFK Lidingö3,51


F15 Kula3.0 kg
8 dec 
Bianca Salming98Täby IS11,71
Mathilda Eriksson98IFK Tumba11,42
Helena Kolte98Täby IS10,93
Lovisa Linde98Täby IS10,54
Emily Berghäll98Hammarby IF10,28
Emilia Hahne95Tampereen Ur.-3810,15
Tove Olsson98IFK Tumba8,43
My Samuelsson98Hammarby IF8,13
Maria Södergren98Täby IS7,93
10 Linda Schalling98Täby IS7,67
11 Ellen Hådén98Hammarby IF7,64
12 Janina Soimaniemi95Tampereen Ur.-387,59


F14 60m
Försök heat 19 dec 
Sara Hermansson99Enhörna IF 8.39q
Rebecka Krantz99Huddinge AIS 8.57q
Amanda Olsson99Spårvägens FK 8.81
Celina Reichardt99Spårvägens FK 8.81
Hanna Bielke99Täby IS 9.07
Lovisa Jonassen99Täby IS 9.23
Emelie Tered99Hässelby SK10.26

Försök heat 29 dec 
Josefine Lundvall99Täby IS 8.44q
Saga Berneryd99Danderyds SK 8.56q
Astrid Rosenberg99Hammarby IF 9.16
Sara Brommund 99Tyresö FK 9.21
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS 9.35
Wendela Dryler99IF Linnéa 9.47
Evita Bodare99Spårvägens FK 9.81

Försök heat 39 dec 
Annina Stens99Spårvägens FK 8.32q
Emilia Jandér99Huddinge AIS 8.70q
Amanda Hansson99Hässelby SK 8.76q
Ella Moberg99Västerås FK 8.97
Emma Emsjö99Hanvikens SK 9.02
Hedda Hoff99Spårvägens FK 9.72

Försök heat 49 dec 
Jennifer Karlsson99Österhaninge IF 8.52q
Lotta Laurin99Hammarby IF 8.79
Hanna Jansson99Hanvikens SK 8.86
Lovisa Olsson99Spårvägens FK 8.92
Mea Fritz99Hässelby SK 8.92
Hermin Werner99Hammarby IF 9.22
Kristiina Paavilainen99Tampereen Ur.-38 9.65

Final9 dec 
Annina Stens99Spårvägens FK 8.23
Sara Hermansson99Enhörna IF 8.35
Josefine Lundvall99Täby IS 8.39
Saga Berneryd99Danderyds SK 8.55
Jennifer Karlsson99Österhaninge IF 8.55
Rebecka Krantz99Huddinge AIS 8.57
Amanda Hansson99Hässelby SK 8.69
Emilia Jandér99Huddinge AIS 8.70


F14 1000m
Final9 dec 
Ebba Kuylenstierna99Mälarhöjdens IK 3:23.44
Mika Söderström99Vallentuna FK 3:25.74
Eleonora Olsmats99Danderyds SK 3:28.75
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS 3:32.85
Paulina Lennartson99Hässelby SK 4:18.60
Kristiina Paavilainen99Tampereen Ur.-38ej start


F14 Häck 60m76 cm
Finalheat 18 dec 
Annina Stens99Spårvägens FK 9.42q1
Jennifer Karlsson99Österhaninge IF 9.74q2
Lotta Laurin99Hammarby IF10.62q5
Lovisa Olsson99Spårvägens FK10.76q6
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS11.57 -
Karin Boestad99IFK Lidingö11.65 11

Finalheat 28 dec 
Amanda Hansson99Hässelby SK 9.80q3
Ella Moberg99Västerås FK10.06q4
Celina Reichardt99Spårvägens FK10.93q7
Hermin Werner99Hammarby IF11.20q8
Maja Lundmark99Hammarby IF11.28 9
Johanna Hellman99IFK Lidingö11.65 10
Fanny Jansson99Hammarby IF12.03 12


F14 Höjd
9 dec 
Hanna Rynler99Västerås FK155
Hanna Bielke99Täby IS148
Sara Brommund 99Tyresö FK143
Hanna Jansson99Hanvikens SK143
Jennifer Karlsson99Österhaninge IF143
Lovisa Jonassen99Täby IS143
Rebecka Krantz99Huddinge AIS138
Annina Stens99Spårvägens FK138
Wendela Dryler99IF Linnéa138
10 Hanna Hentschel 99Huddinge AIS138
11 Linnea Bertlin99Hanvikens SK138
12 Emilia Jandér99Huddinge AIS133
13 Elin Berglund99Österhaninge IF133
13 Karin Boestad99IFK Lidingö133
15 Amanda Juvas99Väsby IK128
16 Kajsa Lundborg99Huddinge AIS123


F14 Längd
9 dec 
Josefine Lundvall99Täby IS4,89
Ella Moberg99Västerås FK4,79
Amanda Hansson99Hässelby SK4,76
Lovisa Olsson99Spårvägens FK4,75
Celina Reichardt99Spårvägens FK4,69
Annina Stens99Spårvägens FK4,64
Mea Fritz99Hässelby SK4,56
Amanda Olsson99Spårvägens FK4,42
Jennifer Karlsson99Österhaninge IF4,31
10 Kajsa Lundborg99Huddinge AIS4,26   4,07
11 Emma Emsjö99Hanvikens SK4,26
12 Hanna Bielke99Täby IS4,24
13 Fanny Jansson99Hammarby IF4,20
14 Linnea Bertlin99Hanvikens SK4,17
15 Lovisa Jonassen99Täby IS4,10
16 Saga Berneryd99Danderyds SK4,05
17 Lotta Laurin99Hammarby IF4,04
18 Josefin Ekvall99Tyresö FK4,02
19 Elin Berglund99Österhaninge IF3,98
20 Sara Brommund 99Tyresö FK3,95
21 Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS3,92
22 Hermin Werner99Hammarby IF3,91
23 Karin Boestad99IFK Lidingö3,89
24 Vilma Runestam99IFK Lidingö3,85
25 Paulina Lennartson99Hässelby SK3,78   3,74
26 Evita Bodare99Spårvägens FK3,78   3,66
27 Amanda Juvas99Väsby IK3,47
28 Hanna Jansson99Hanvikens SK3,42
29 Emelie Tered99Hässelby SK3,31
30 Emel Kulbay Ahlsten99Hellas FK3,30
31 Hedda Hoff99Spårvägens FK3,19
32 Anna Simic99Spårvägens FK2,92


F14 Kula3.0 kg
8 dec 
Eleonora Olsmats99Danderyds SK9,60
Tilde All99Täby IS9,37
Kajsa Lundborg99Huddinge AIS8,40
Rebecka Krantz99Huddinge AIS8,08
Annina Stens99Spårvägens FK7,94
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS7,83
Paulina Lennartson99Hässelby SK7,63
Linn Odda99Boo IF6,65
Kristiina Paavilainen99Tampereen Ur.-386,64
10 Elna Lindberg99Hammarby IF6,15
11 Johanna Hellman99IFK Lidingö5,90
12 Karin Boestad99IFK Lidingö5,80
13 Emelie Tered99Hässelby SK4,98


F13 60m
Försök heat 19 dec 
Anna Ardbo00Täby IS 8.72q
Kate Björk Öhrfelt 00Huddinge AIS 8.95q
Tora Rickelvik00Huddinge AIS 9.03
Agnes Andersson00Täby IS 9.22
Jessica Andersson00Järva FIK 9.32
Linn Odda99Boo IF10.03

Försök heat 29 dec 
 Astrid Bobeck00IFK Lidingö
Ella Olsson Toomé00Åkersberga SK 8.66q
Lea Andersen00Täby IS 8.76q
Kajsa Eriksson00Huddinge AIS 8.90q
Moa Holm00IFK Lidingö 9.03
Lea Hermansson00Huddinge AIS 9.13

Försök heat 39 dec 
Greta Deltin00Hammarby IF 8.27q
Vilda Ekhorn00IF Linnéa 9.12
Anna Struwe00Nyköpings BIS 9.17
Rebecca Lejdström00Åkersberga SK 9.19
Amanda Sandberg00Hässelby SK 9.58
Johanna Söderström00Hässelby SK 9.88
Emilia Palmquist00IFK Lidingö11.31

Försök heat 49 dec 
Charlotte Andersson00Huddinge AIS 8.65q
johan Koivunen00Tampereen Ur.-38 8.94q
Rebecca Chudi00IF Linnéa 9.20
Melina Boukas00Mälarhöjdens IK 9.28
Sofie Karlsson00Hammarby IF 9.34
Louise Albinsson00Hässelby SK 9.62
Anna Berglund00Österhaninge IF 9.76

Försök heat 59 dec 
Ellen Hiljegren 00Huddinge AIS 9.26
Siri Winell00Hammarby IF 9.43
Amanda Thor00Hässelby SK 9.46
Mathilda Pousette00Täby IS 9.71
Cornelia Alm00Täby IS 9.74
Sofie Larsson00Väsby IK 9.76
Matilda Hestréus00Bromma IF 9.96

Final9 dec 
Greta Deltin00Hammarby IF 8.19
Charlotte Andersson00Huddinge AIS 8.55
Ella Olsson Toomé00Åkersberga SK 8.55
Lea Andersen00Täby IS 8.72
Anna Ardbo00Täby IS 8.72
johan Koivunen00Tampereen Ur.-38 8.81
Kajsa Eriksson00Huddinge AIS 8.90
Kate Björk Öhrfelt 00Huddinge AIS 9.02


F13 800m
Final9 dec 
Lea Andersen00Täby IS2:38.015
Victoria Richardson00Hammarby IF2:40.872
Cornelia Alm00Täby IS2:41.696
Johanna Spetz00Åkersberga SK2:49.730
Christel Read00Åkersberga SK2:57.864
Mathilda Pousette00Täby IS2:59.438
Louise Albinsson00Hässelby SK3:17.095


F13 Häck 60m76 cm
Finalheat 18 dec 
Greta Deltin00Hammarby IF10.101
Julia Axtelius00Enköpings AI10.462
Emma Hultén00Täby IS12.205
Christel Read00Åkersberga SK12.676
Jonna Geiryd00Huddinge AIS13.199
Jenny Mattsson00IFK Lidingö13.2611
Matilda Hestréus00Bromma IF13.7612

Finalheat 28 dec 
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Ur.-3812.033
Charlotte Andersson00Huddinge AIS12.044
Jessica Andersson00Järva FIK12.947
Minna Berg00Hammarby IF13.148
Anna Njie00Turebergs FK13.2210
Emilia Palmquist00IFK Lidingö16.7513


F13 Höjd
9 dec 
Kajsa Lindqvist00Väsby IK148
Tora Rickelvik00Huddinge AIS148
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Ur.-38136
Ella Olsson Toomé00Åkersberga SK136
Johanna Spetz00Åkersberga SK132
Lea Hermansson00Huddinge AIS132
Rebecca Lejdström00Åkersberga SK128
Hanna LindhMälarhöjdens IK123
Agnes Andersson00Täby IS123
10 Anna Struwe00Nyköpings BIS123
11 Ellen Hiljegren 00Huddinge AIS123
12 Amanda Sandberg00Hässelby SK118
13 Isabelle Aiken00Åkersberga SK113
14 Jenny Mattsson00IFK Lidingö108
Wilma Schelin00Åkersberga SK


F13 Längdzon
9 dec 
Kajsa Lindqvist00Väsby IK5,01
Anna Ardbo00Täby IS4,75
Lea Andersen00Täby IS4,70
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Ur.-384,58
johan Koivunen00Tampereen Ur.-384,52
Kajsa Eriksson00Huddinge AIS4,44
Siri Winell00Hammarby IF4,39
Merette Koskenniemi00Tampereen Ur.-384,36
Lea Hermansson00Huddinge AIS4,30
10 Agnes Andersson00Täby IS4,28
11 Anna Struwe00Nyköpings BIS4,24
12 Kate Björk Öhrfelt 00Huddinge AIS4,20
13 Rebecca Chudi00IF Linnéa4,17
14 Ellen Hiljegren 00Huddinge AIS4,16
15 Mathilda Pousette00Täby IS4,04
16 Johanna Spetz00Åkersberga SK4,03
17 Amanda Thor00Hässelby SK3,96
18 Jenni Plym00Tampereen Ur.-383,95
19 Jessica Andersson00Järva FIK3,93
20 Anna Berglund00Österhaninge IF3,92
21 Emma Hultén00Täby IS3,87   3,82
22 Linn Odda99Boo IF3,87   3,75
23 Amanda Sandberg00Hässelby SK3,84
24 Cornelia Alm00Täby IS3,83
25 Sofie Larsson00Väsby IK3,54
26 Matilda Hestréus00Bromma IF3,45   3,39
27 Louise Albinsson00Hässelby SK3,45   3,35
28 Jenny Mattsson00IFK Lidingö3,34
29 Emilia Palmquist00IFK Lidingö2,68


F13 Kula2.0 kg
8 dec 
Julia Axtelius00Enköpings AI12,55
Rebecca Lejdström00Åkersberga SK9,44
Emma Hultén00Täby IS9,16
Victoria Lagerberg00Huddinge AIS8,73
Alba Lindfors00Mälarhöjdens IK8,24
Johanna Stenlund00Österhaninge IF8,01
Jonna Geiryd00Huddinge AIS7,89
Johanna Söderström00Hässelby SK7,22
Anna Njie00Turebergs FK6,95
10 Minna Berg00Hammarby IF6,45
11 371 Hultström00Hammarby IF6,18
12 Matilda Hestréus00Bromma IF5,25


F12 60m
Försök heat 19 dec 
Stina Gustavsson01Hanvikens SK 8.60q
Mila Dimitrijevic01Österhaninge IF 9.06q
Emilia Larson01Danderyds SK 9.58
Camilla Gyllenberg01Bromma IF 9.69
Sofia Hasselgren01Åkersberga SK 9.81
Liva Gustafsson01Spårvägens FK10.14
Moa Henriksson01Mälarhöjdens IK10.35

Försök heat 29 dec 
Amanda Göth01Täby IS 9.25q
Amanda Finney Nilsson01Täby IS 9.28
Emma Kjebon01IFK Lidingö 9.34
Thea Nordström01Hammarby IF 9.56
Smilla Örling01Spårvägens FK 9.57
Fanny Ekskog Oliva01Spårvägens FK 9.71
Sofia Ekström01Hässelby SK10.22
Hanna Wihlborg01Hässelby SK10.48

Försök heat 39 dec 
Ida Winther01Turebergs FK 8.95q
Alva Sundin01Täby IS 9.36
Jenny Österback01IFK Lidingö 9.62
Julia Arnhult01IFK Lidingö 9.73
Maja Sund01Turebergs FK 9.82
Matilda Netz01Hässelby SK 9.92
Frida Erlandsson01Mälarhöjdens IK 9.95
Caroline Larsson01Vallentuna FKej start

Försök heat 49 dec 
Sira Gassama01Hammarby IFqEj tid
Sofia Lövqvist01Järva FIK Ej tid
Jasmin Blomberg01Hässelby SK Ej tid
Shila Fathli01Hässelby SK Ej tid
Kajsa Engblom01Huddinge AIS Ej tid
Mikaela Enblad 01Hammarby IF Ej tid
Ebba Littorin01Hammarby IF Ej tid
Magdalena Conelius01Hammarby IF Ej tid

Försök heat 59 dec 
Hedvig Aspegren01Hammarby IF 9.08q
Olivia Jernhall01Täby IS 9.22q
Fredrika Jonassen01Täby IS 9.62
Jeanne Lindestam01Danderyds SK 9.83
Tilde Bjuremalm01Hammarby IF 9.86
Ronja Glansberg01Hammarby IF10.46
Evelina Fransén01Hellas FK10.59
Selma Nilsson01Mälarhöjdens IK10.49u.t.

Försök heat 69 dec 
Sarah Karlsson01Nyköpings BIS 8.84q
My Lindberg01Hanvikens SK 9.48
Fanny Schmützer01Nyköpings BIS 9.65
Elsa Gullberg01IFK Lidingö 9.84
Emelie Erlandsson01Bromma IF10.56
Sara Fransén01Hellas FK10.56
Sara Movin01IFK Lidingöej start

Försök heat 79 dec 
Nicoline Lundin01Mälarhöjdens IK 9.36
Sanya Hanung01Mälarhöjdens IK 9.47
Nellie Millde01Bromma IF 9.67
Sofia Eriksson01Hässelby SK 9.73
Hedda Meyer01Bromma IF 9.77
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IK 9.85
Olivia Fronda01Åkersberga SK10.13

Försök heat 89 dec 
Tilda Kapell01Hammarby IF 9.08q
Klara Rådbo01Hammarby IF 9.49
Madeleine Forslund01Huddinge AIS 9.51
Hannah Bott Alvarsson01Hammarby IF 9.57
Caroline Malmliden01IFK Lidingö 9.94
Ebba Torbjörnsson01Hammarby IF 9.95
Molly Froste02Hammarby IF10.10

Final9 dec 
Stina Gustavsson01Hanvikens SK 8.65
Sira Gassama01Hammarby IF 8.76
Sarah Karlsson01Nyköpings BIS 8.88
Ida Winther01Turebergs FK 8.94
Mila Dimitrijevic01Österhaninge IF 8.99
Hedvig Aspegren01Hammarby IF 9.05
Tilda Kapell01Hammarby IF 9.07
Amanda Göth01Täby IS 9.17
Olivia Jernhall01Täby IS 9.25


F12 800m
Finalheat 19 dec 
Sira Gassama01Hammarby IF 2:43.402
Wilma Larsson01Eskilstuna FI 2:44.774
Hedda Meyer01Bromma IF 2:51.255
Celine Allard01Eskilstuna FI 2:52.927
Jenny Österback01IFK Lidingö 2:58.8810
Olivia Fronda01Åkersberga SK 3:12.2017
Fredrika Jonassen01Täby IS 3:18.9718
Olea Öksnes01Turebergs FKbröt-
Sarah Karlsson01Nyköpings BISbröt-

Finalheat 29 dec 
Carolina Larson02Danderyds SK 2:42.301
Alice Berg02Turebergs FK 2:44.103
Victoria Wardell01Hässelby SK 3:01.3112
Sofia Hasselgren01Åkersberga SK 3:03.6713
Liva Gustafsson01Spårvägens FK 3:05.1814
Shila Fathli01Hässelby SK 3:05.7515
Matilda Netz01Hässelby SK 3:06.5216
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IKej start-

Finalheat 39 dec 
Emilia Larson01Danderyds SK 2:52.616
Thea Nordström01Hammarby IF 2:57.578
Amanda Göth01Täby IS 2:57.629
Mikaela Enblad 01Hammarby IF 2:59.6211
Emelie Erlandsson01Bromma IF 3:21.5419
Amanda Finney Nilsson01Täby ISej start-
Magdalena Conelius01Hammarby IFej start-


F12 Häck 60m76 cm
Försök heat 18 dec 
Klara Rådbo01Hammarby IF11.542
Thelma Ilbäcken01Hammarby IF11.663
Caroline Larsson01Vallentuna FK12.736
Frida Erlandsson01Mälarhöjdens IK12.9610
Liva Gustafsson01Spårvägens FK13.8713

Försök heat 28 dec 
Sira Gassama01Hammarby IF11.291
Isa Hausmann01Hammarby IF12.705
Julia Sajdak01IFK Lidingö12.877
Olivia Jernhall01Täby IS12.929
Sofia Hådén01Hammarby IF14.2014
Sofia Lövqvist01Järva FIK14.6216

Försök heat 38 dec 
Amanda Finney Nilsson01Täby IS12.604
Matilda Netz01Hässelby SK12.888
Emilia Larson01Danderyds SK13.1111
Madeleine Forslund01Huddinge AIS13.3312
Annelie Hultén01Mälarhöjdens IK14.3915
Kajsa Engblom01Huddinge AIS14.3915


F12 Höjd
9 dec 
Klara Rådbo01Hammarby IF144
Stina Gustavsson01Hanvikens SK140
Fanny Schmützer01Nyköpings BIS132
Tilda Kapell01Hammarby IF132
Madeleine Forslund01Huddinge AIS128
Hanna Stenbeck01Åkersberga SK128
Maja Sund01Turebergs FK128
Amanda Finney Nilsson01Täby IS123
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IK123
10 Sofia Eriksson01Hässelby SK123
11 Alva Sundin01Täby IS123
11 My Lindberg01Hanvikens SK123
13 Magdalena Conelius01Hammarby IF118
14 Emelie Erlandsson01Bromma IF118
15 Matilda Netz01Hässelby SK118
16 Sofia Hasselgren01Åkersberga SK113
16 Nellie Millde01Bromma IF113
16 Kajsa Engblom01Huddinge AIS113
19 Liva Gustafsson01Spårvägens FK113
19 Jeanne Lindestam01Danderyds SK113
21 Mikaela Enblad 01Hammarby IF113
21 Smilla Örling01Spårvägens FK113
21 Fredrika Jonassen01Täby IS113
24 Melinda Envall01Åkersberga SK113
25 Camilla Gyllenberg01Bromma IF108
26 Ella Grundberg01Spårvägens FK108
Hedda Meyer01Bromma IF


F12 Längdzon
9 dec 
Stina Gustavsson01Hanvikens SK4,69
Tilda Kapell01Hammarby IF4,43
Sarah Karlsson01Nyköpings BIS4,37
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IK4,35
Sofia Eriksson01Hässelby SK4,29
Nicoline Lundin01Mälarhöjdens IK4,23
Amanda Wictorin01IFK Lidingö4,19
Ebba Littorin01Hammarby IF4,14
Klara Rådbo01Hammarby IF4,06
10 Alva Sundin01Täby IS4,03
11 Mila Dimitrijevic01Österhaninge IF4,01
12 Sanya Hanung01Mälarhöjdens IK3,97
13 Sira Gassama01Hammarby IF3,94
14 Jenny Österback01IFK Lidingö3,91
15 Magdalena Conelius01Hammarby IF3,90
16 Emilia Larson01Danderyds SK3,88
17 Olivia Jernhall01Täby IS3,84   3,78
18 Elsa Gullberg01IFK Lidingö3,84   3,75
19 My Lindberg01Hanvikens SK3,83   3,82
20 Ronja Glansberg01Hammarby IF3,83   3,05
21 Smilla Örling01Spårvägens FK3,76   3,74
22 Amanda Finney Nilsson01Täby IS3,76   3,72
23 Fanny Schmützer01Nyköpings BIS3,75
24 Emma Kjebon01IFK Lidingö3,73
25 Liva Gustafsson01Spårvägens FK3,70
26 Jeanne Lindestam01Danderyds SK3,68   3,66
27 Shila Fathli01Hässelby SK3,68   3,65
28 Ida Winther01Turebergs FK3,65
29 Mikaela Enblad 01Hammarby IF3,63
30 Frida Erlandsson01Mälarhöjdens IK3,58   3,56
31 Fanny Ekskog Oliva01Spårvägens FK3,58   3,52
32 Fredrika Jonassen01Täby IS3,56
33 Caroline Malmliden01IFK Lidingö3,53
34 Moa Henriksson01Mälarhöjdens IK3,51   3,35 3,31
34 Julia Arnhult01IFK Lidingö3,51   3,35 3,29
36 Molly Froste02Hammarby IF3,51
37 Matilda Netz01Hässelby SK3,49
38 Hedda Meyer01Bromma IF3,47   3,41
39 Astrid Fredriksson01IFK Lidingö3,47   3,40
40 Ebba Torbjörnsson01Hammarby IF3,47   3,38
41 Madeleine Forslund01Huddinge AIS3,45
42 Jasmin Blomberg01Hässelby SK3,34
43 Sofia Ekström01Hässelby SK3,15
44 Hanna Wihlborg01Hässelby SK3,13
45 Emelie Erlandsson01Bromma IF3,09
46 Sara Movin01IFK Lidingö3,05
47 Tilde Bjuremalm01Hammarby IF3,01
48 Ella Grundberg01Spårvägens FK2,93


F12 Kula2.0 kg
8 dec 
Amanda Finney Nilsson01Täby IS8,64
Madeleine Forslund01Huddinge AIS8,59
Ida Winther01Turebergs FK8,14
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK7,79
Sira Gassama01Hammarby IF7,71
Mila Dimitrijevic01Österhaninge IF7,50
Jasmin Blomberg01Hässelby SK6,26
10 Emma Kjebon01IFK Lidingö6,12
11 Isa Hausmann01Hammarby IF6,09
12 Sanya Hanung01Mälarhöjdens IK6,00
13 Frida Erlandsson01Mälarhöjdens IK5,98
14 Sofia Hådén01Hammarby IF5,70
15 Matilda Netz01Hässelby SK5,26
17 Julia Arnhult01IFK Lidingö3,73


F11 60m
Försök heat 18 dec 
 Rebecca Molander02IFK Lidingö
Ella Hagman02Huddinge AIS 9.49q
Ellen Hansson02Österhaninge IF 9.59
Mathilda Baynham02IFK Lidingö10.00
Hannah Hilding02Hanvikens SK10.14
Eveline Wanhainen02IFK Lidingö10.40
Ebba Krieg02Hellas FK11.10

Försök heat 28 dec 
 Molly Froste02Hammarby IF
Bilge Kaya02Hellas FK 9.11q
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 9.34q
Viktoria Eklöf02Täby IS 9.73
Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö 9.78
Tilda Eklund02Österhaninge IF 9.95
Hanna Höglund02IFK Lidingö11.33

Försök heat 38 dec 
Junianna Larsen Brolin02Täby IS 9.33q
Emilia Sjöstrand02Hanvikens SK 9.38q
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 9.53
Märta Zetterström-Axelson02IFK Lidingö 9.80
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK 9.84
Nathalie Stridsberg02Spårvägens FK 9.92
Frida Ohlin02Mälarhöjdens IK10.77

Försök heat 48 dec 
 Tora Eidmann02IFK Lidingö
Lisa Fröberg02IFK Lidingö 9.30q
Julia Jansson02Hammarby IF 9.61
Mimmi Sköld Sand02IFK Lidingö10.04
Victoria Davidsson 02Boo IF10.07
Wilja Wickert02Hässelby SK10.21
Carolina Larson02Danderyds SK10.84

Försök heat 58 dec 
 Nora Bertheau02Täby IS
 Linda Berghäll02Hammarby IF
Hanna Bäckman02Danderyds SK 9.34q
Linda Norman02Täby IS 9.88
Olivia Ternhem02IFK Lidingö10.12
Dilara Kulbay Ahlsten02Hellas FK11.11

Försök heat 68 dec 
 Kristine Döving-Feste02IFK Lidingö
Ella Enander02Täby IS 9.29q
Alice Berg02Turebergs FK 9.50
Lovisa Holmgren02IFK Lidingö10.05
Nora Lundmark02Turebergs FK10.08
Mia Zdenko02Enhörna IF10.71
Ella Broquist02IFK Lidingö10.75

Final8 dec 
Bilge Kaya02Hellas FK 9.06
Ella Enander02Täby IS 9.28
Hanna Bäckman02Danderyds SK 9.28
Lisa Fröberg02IFK Lidingö 9.30
Emilia Sjöstrand02Hanvikens SK 9.38
Junianna Larsen Brolin02Täby IS 9.38
Ella Hagman02Huddinge AIS 9.47
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 9.55


F11 Höjd
8 dec 
Ella Enander02Täby IS123
Julia Jansson02Hammarby IF123
Ellen Hansson02Österhaninge IF123
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK118
Lisa Fröberg02IFK Lidingö118
Hannah Hilding02Hanvikens SK118
Viktoria Eklöf02Täby IS118
Linda Norman02Täby IS113
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK108
10 Tora Eidman02IFK Lidingö108
10 Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö108
10 Nora Bertheau02Täby IS108
13 Eveline Wanhainen02IFK Lidingö108
14 Nora Lundmark02Turebergs FK103
15 Mimmi Sköld Sand02IFK Lidingö98
16 Hanna Höglund02IFK Lidingö98
Saga Backman02Spårvägens FK
Kristine Döving-Feste02IFK Lidingö


F11 Längdzon
8 dec 
Ella Enander02Täby IS4,27
Bilge Kaya02Hellas FK4,20
Ella Hagman02Huddinge AIS4,17
Lisa Fröberg02IFK Lidingö4,13
Hanna Bäckman02Danderyds SK4,08
Ellen Hansson02Österhaninge IF4,05
Alice Berg02Turebergs FK4,00
Junianna Larsen Brolin02Täby IS3,96
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK3,77
10 Julia Jansson02Hammarby IF3,73
11 Tilda Eklund02Österhaninge IF3,70
12 Nora Bertheau02Täby IS3,69
13 Carolina Larson02Danderyds SK3,66
14 Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK3,56
15 Victoria Davidsson 02Boo IF3,55
16 Olivia Ternhem02IFK Lidingö3,54
17 Linda Norman02Täby IS3,53
18 Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö3,48
19 Hannah Hilding02Hanvikens SK3,47
20 Wilja Wickert02Hässelby SK3,45
21 Tora Eidman02IFK Lidingö3,44
22 Lovisa Holmgren02IFK Lidingö3,35
23 Saga Backman02Spårvägens FK3,32
24 Nora Lundmark02Turebergs FK3,28
25 Eveline Wanhainen02IFK Lidingö3,25
26 Dilara Kulbay Ahlsten02Hellas FK3,16
27 Kristine Döving-Feste02IFK Lidingö3,06
28 Mimmi Sköld Sand02IFK Lidingö2,90
29 Clara Hultman02IFK Lidingö2,87
30 Ella Broquist02IFK Lidingö2,53
31 Hanna Höglund02IFK Lidingö2,48
32 Linda Berghäll02Hammarby IF2,34


F10 60m
Försök heat 18 dec 
Tilde Fuchs-Westman03Tyresö FK 9.84q
Paulina Miletic03Hammarby IF 9.93q
Sara Ringqvist03IFK Lidingö10.37
Rebecka Hagardt03IFK Lidingö10.58
Rebecca Sandström03IFK Lidingö10.62
Filippa Almkvist03IFK Lidingö10.67
Malin Svedjerot03Hellas FK10.73
Alma Holmberg03IFK Lidingöej start

Försök heat 28 dec 
 Sofia Norberg03IFK Lidingöej start
Moa Nyström03Turebergs FK 9.76q
Emelie Martinsson03Österhaninge IF10.27
Victoria Psilander03IFK Lidingö10.41
Klara Avebäck03Hammarby IF10.46
Wilma Rotinen03Österhaninge IF10.64
Thyra Arnhult03IFK Lidingö10.79
Louisa Sjöstedt04Hellas FK11.13
Louise Jacobson03Tyresö FK12.04

Försök heat 38 dec 
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 9.46q
Safiatou Njie03Turebergs FK 9.83q
Rebecca Weir03IFK Lidingö10.02q
Sanna Norberg03IFK Lidingö10.72
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS10.78
Linnea McAleenen03Tyresö FK10.92
Saga Odda02Boo IF11.32

Försök heat 48 dec 
Anna Persson03Tyresö FK 9.74q
Sarah Bracken 03Huddinge AIS10.12
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF10.20
Lovisa Wilson03IFK Lidingö10.49
Kerstin Baralt03IFK Lidingö10.66
Malin Fröberg04IFK Lidingö10.86
Elsa Winqvist 03Huddinge AIS11.01
Clara Lundberg03Huddinge AIS11.32

Final8 dec 
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 9.33
Moa Nyström03Turebergs FK 9.59
Sara Fajerson03Danderyds SK 9.61
Safiatou Njie03Turebergs FK 9.66
Anna Persson03Tyresö FK 9.75
Tilde Fuchs-Westman03Tyresö FK 9.98
Rebecca Weir03IFK Lidingö 9.99
Paulina Miletic03Hammarby IFej start


F10 Längdzon
8 dec 
Sara Fajerson03Danderyds SK4,18
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS3,74
Safiatou Njie03Turebergs FK3,70
Moa Nyström03Turebergs FK3,69
Anna Persson03Tyresö FK3,60
Paulina Miletic03Hammarby IF3,59
Tilde Fuchs-Westman03Tyresö FK3,54
Emelie Martinsson03Österhaninge IF3,53
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF3,40
10 Victoria Psilander03IFK Lidingö3,39
11 Filippa Almkvist03IFK Lidingö3,35
12 Sara Ringqvist03IFK Lidingö3,30
13 Klara Avebäck03Hammarby IF3,24
14 Wilma Rotinen03Österhaninge IF3,22
15 Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS3,17
16 Rebecka Hagardt03IFK Lidingö3,11
17 Sarah Bracken 03Huddinge AIS3,09
18 Tyra Cedrenius04IFK Lidingö3,06
18 Saga Odda02Boo IF3,06
20 Sanna Norberg03IFK Lidingö3,04
21 Rebecca Sandström03IFK Lidingö2,98
22 Anouk Builtjes Månsson04IFK Lidingö2,93
23 Fanny Wijkström03IFK Lidingö2,85
24 Sara Khayi04IFK Lidingö2,82
24 Rebecca Wernolf04IFK Lidingö2,82
26 Lovisa Wilson03IFK Lidingö2,79
27 Anna Haglund04IFK Lidingö2,77
27 Greta Beckman04IFK Lidingö2,77
29 Linnea McAleenen03Tyresö FK2,76
30 Vera Holmberg04IFK Lidingö2,73
31 Thyra Arnhult03IFK Lidingö2,72
32 Hedvig Colerus04IFK Lidingö2,69
33 Elsa Winqvist 03Huddinge AIS2,64
34 Malin Fröberg04IFK Lidingö2,63
35 Kerstin Baralt03IFK Lidingö2,62
36 Selma Bruun04IFK Lidingö2,61
37 Clara Lundberg03Huddinge AIS2,53
38 Melda Cicek04Hellas FK2,50
39 Louisa Sjöstedt04Hellas FK2,48
40 Louise Jacobson03Tyresö FK2,47
41 Madeleine Lindman03Bromma IF2,30
Ella Stralka03IFK Lidingö
Alma Holmberg03IFK Lidingö0,00
Rebecca Weir03IFK Lidingö


P/F17 4 x 200m
Finalheat 19 dec 
IFK Lidingö 1




1:42.98
Tampereen Pyrintö 1




1:44.24
IFK Lidingö 2




ej start

Finalheat 29 dec 
Huddinge AIS 1




1:40.05
IFK Tumba 97




1:42.32
Huddinge AIS PF17 - 2




1:44.98


P/F15 4 x 200m
Finalheat 19 dec 
Spårvägens FK 1




1:49.847
Huddinge AIS 1




1:52.169
Danderyds SK 1




1:59.3713
Tyresö FK 2




2:04.2114

Finalheat 29 dec 
IFK Lidingö 1




1:47.083
Täby IS 1




1:47.565
Mälarhöjdens IK 1




1:49.376

Finalheat 39 dec 
Bromma IF PF15 - 1




1:46.332
Bromma IF PF15 - 2




1:53.5310
IFK Lidingö 2




1:54.1511
Mälarhöjdens IK 2




2:05.9716

Finalheat 49 dec 
Huddinge AIS 2




1:47.394
Spårvägens FK 2




1:55.4812
Tyresö FK 1




bröt-
Hammarby IF 1




bröt-

Finalheat 59 dec 
IFK Tumba 98




1:44.641
Hellas FK 1




1:52.098
Hammarby IF 2




2:04.9915
Spårvägens FK PF15 - 3




2:10.4717


P/F13 4 x 200m
Finalheat 19 dec 
Täby IS 01 Vit




1:59.345
Hammarby IF 2




2:01.208
Bromma IF PF13 - Blå




2:09.8920
Hässelby SK 1




2:11.7824

Finalheat 29 dec 
Hammarby IF 1




1:58.644
Hanvikens SK 1




2:02.9610
Hellas FK 1




2:04.7114
Täby IS 01 Blå




2:14.9529

Finalheat 39 dec 
Bromma IF PF13 - Gul




2:01.599
Hammarby IF 3




2:07.4015
Täby IS PF13 - 2




2:11.6523
Hässelby SK 4




2:13.3828

Finalheat 49 dec 
Huddinge AIS PF13 - 3




2:03.8711
Mälarhöjdens IK 3




2:04.5913
Hammarby IF 4




2:09.4018
Hässelby SK 2




2:13.2127

Finalheat 59 dec 
Mälarhöjdens IK 1




1:59.867
Åkersberga SK 1




2:10.8622
Hässelby SK 3




2:12.1726
Bromma IF PF13 - Röd




2:21.1530

Finalheat 69 dec 
Huddinge AIS PF13 - 1




1:57.423
Danderyds SK 1




2:04.5712
IFK Lidingö 3




2:09.8819
Täby IS 1




2:11.7925

Finalheat 79 dec 
IFK Lidingö 1




1:56.602
Huddinge AIS 2




1:59.826
Österhaninge IF 1




2:08.4616
Bromma IF PF13 - Vit




2:08.8717

Finalheat 89 dec 
IF Linnéa 1




1:55.501
Mälarhöjdens IK 2




2:04.7114
Åkersberga SK 2




2:09.9421


P/F11 4 x 200m
Finalheat 18 dec 
IF Linnéa 1




2:05.791
Tureberg/Vall 1




2:18.44-Utom tävl
IFK Lidingö 5




2:30.0311
Mälarhöjdens IK 3




2:35.2512

Finalheat 28 dec 
IFK Lidingö 1




2:10.753
IFK Lidingö 6




2:26.639
IFK Lidingö 8




bröt-Utom tävl
Mälarhöjdens IK 2




ej start-

Finalheat 38 dec 
Täby IS PF11 - Blå 1




2:08.90-Utom tävl
Österhaninge IF 02




2:24.637
IFK Lidingö 7




2:25.418

Finalheat 48 dec 
IFK Lidingö 3




2:16.115
Mälarhöjdens IK 1




2:16.986
IFK Lidingö 4




2:28.5610
Mälarhöjdens IK 2




ej start-

Finalheat 58 dec 
Täby IS 1




2:09.962
Danderyds SK 1




2:11.984
Hellas FIK PF11




2:38.7913
Täby IS PF11 - Svart 2




ej start-



© Track & Field, Christer Falk